CUTS – nový český hlavolam

NOVÝ eshop hlavolamů CUTS zde:e-shop-obrazek

Též na stránkách www.cuts-cz.eu

Podařilo se nám spojit Rubikovu kostku se Sudoku a vznikl hlavolam Cuts. Hlavním autorem je Ing. Milan Havel. Základním pravidlem hlavolamu je vložit hrací kostky na šachovnici tak, aby se nikde nesetkaly strany se stejnou barvou. Stejně jako Sudoku má hlavolam nepřeberné množství možností a stejně jako u Sudoku lze vytvářet úlohy, které mají pouze jediné řešení.

CUTS – stolní hra

Hrací desku (z jedné strany) tvoří 8 x 8 čtvercových polí a na všech okrajích obdélníková pole. Čtvercová pole jsou určena pro pokládání jak zadávacích, tak hracích kamenů. Obdélníková pole slouží pouze pro zadání.

CUTS1


Hrací kameny:  Používáme čtyři barvy hracích kamenů, pět typů ve všech čtyřech barvách: 1 – „jednička“, 2 – „dvojka“, 3 – „roh“, 4 – „L“, 5 – „kříž“, a šestý typ – „čtverec“, který je složen ze všech čtyř barev.

CUTS2

Hrací kameny a hrací plochu si můžete vytisknout a podlepit – anebo si koupit naši CUTS – stolní hra (či kteroukoliv jinou variantu našich her) a budete mít kameny magnetické.


Cuts mini (z druhé strany šachovnice v CUTS stolní hra) je varianta, která má hrací desku 6 x 6 polí a používá pouze hrací kameny: „dvojku“, „roh“ a „L“.

CUTS3


Nejprve zkuste poskládat hrací kameny na desku tak, aby se nikde nesetkaly barvy. Dále pak přejděte k našim úlohám, které mají pouze jediné řešení.

stolni

Magnetickou podobu tohoto hlavolamu můžete zakoupit v našem eshopu.

6 komentářů na „CUTS – nový český hlavolam“

  1. udělali jste mi radost mojí výhrou….se sudoku si většinou poradím, ale vaše mini cuts mě zase srazilo někam dolů….prostě hlava mi to nebere:))))budu to pokoušet, vím prvních pár položení, ale nevyšlo mi to zatím ani jednou..i s vaší vzorovou první úlohou mám při opakování potíže:))))no, uvidíme……když jsem se dočetla, že si to kupují i do mateřských školek:)))))hezký podzim..j.

  2. hlavolam je super, řešíme ho spolu s dcerou (8 let) nebo každá samostatně. Nehrajeme ale „soutěžně“ podle návodu. Hra Cuts slouží jako skvělý trénink mozkových závitů. Vřele doporučuji !!!

  3. No, koupila jsem si to na bio veletrhu v magnetické podobě. A prý,že všechno má řeší – je to největší kec, co jsem spolkla i s navijákem. mám sice tu nejlehčí variantu,ale pokud se zameříte na možnost číslo 19 – kde je pouze jedničková kostička,kterou nemáte ve výberu (pouze L, dvojku nebo trojku )

    Jednoduše jsem náprosto zklamaná. A to se ještě pán chvástal,že to sám vymyslel. Jeden myslel,až nevymyslel…

    1. Jestli máte na mysli č. 19 u modré varianty, tak to samozřejmě má řešení. Mrzí mě, že jste zklamaná – možná by to chtělo větší snahu při hledání řešení. Možná Vám pomůže nápověda, že každé zadání má v tomto případě pouze jedno řešení – a to řešení existuje. Takže zkoušejte a nenechte se odradit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *